Wanneer mogen wedstrijden bij slecht weer worden afgezegd?

In de leidraad Weer- en Verkeeralarm vind je de richtlijnen van de Nevobo voor afgelastingen van indoor wedstrijden i.v.m. weersomstandigheden.

Weer- en verkeeralarm

Bij naderend slecht weer wordt vaak 12 - 24 uur tevoren gewaarschuwd voor de gevolgen van het komende slechte weer. Zet het slechte weer door, dan volgt een weeralarm en mogelijk verkeeralarm. Deze waarschuwing wordt 0 tot 12 uur voordat het extreme weer wordt verwacht, uitgegeven.

Informatie

De waarschuwing voor extreem weer en een eventueel weeralarm wordt door het KNMI op provincieniveau afgegeven en in de vorm van een met kleur ingetekende kaart gepubliceerd op www.knmi.nl.
Een verkeeralarm wordt door Rijkswaterstaat gepubliceerd via de media, de actuele verkeersinformatie, www.rijkswaterstaat.nl en via de gratis landelijke informatielijn: 0800 - 8002.

Procedures

Voor alle Nederlandse competities wordt onderscheid gemaakt tussen drie situaties.

1) Gevaarlijk weer
Indien het KNMI op haar website www.knmi.nl in de categorie Gladheid gebieden heeft voorzien van een gele kleurcode, heeft een vereniging recht om de wedstrijd af te zeggen, indien zij in of door zo’n geel gebied moeten reizen. Daarbij dient de procedure te worden gevolgd zoals beschreven bij situatie 2.

2) Extreem weer
Indien het KNMI op haar website www.knmi.nl gebieden heeft voorzien van een oranje kleurcode, heeft een vereniging recht om de wedstrijd af te zeggen, indien zij in of door zo’n oranje gebied moeten reizen.
Let wel, teams reizen op eigen verantwoording af naar een wedstrijd. Indien zij besluiten om deze verantwoording niet te nemen hebben zij hier toe alle recht. Neem een weloverwogen besluit en houd hierbij rekening met het feit dat dit organisatorische consequenties met zich meebrengt, aangezien de wedstrijd op korte termijn opnieuw ingepland moet worden.
Wanneer je als team niet wilt spelen geef dit dan op tijd door aan het Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken., zodat zij op tijd de tegenstander, de eventuele officials en de Nevobo kan informeren.

3) Weeralarm of verkeeralarm

Indien het KNMI een weeralarm of Rijkswaterstaat een verkeeralarm heeft afgegeven, gelast de Nevobo alle wedstrijden, waarbij teams of officials door een gebied moeten reizen waarvoor het alarm geldt, af. Er wordt een mededeling geplaatst op de website www.volleybal.nl. De Nevobo probeert zo veel mogelijk (via de verenigingen) de ploegen en officials te informeren.


Bij afgelasting van een wedstrijd worden er geen maatregelen opgelegd. Beide verenigingen bepalen in onderling overleg een nieuwe speeldatum en geven deze binnen twee weken door aan het regiokantoor. De wedstrijd wordt binnen 6 weken ingehaald.