Na een lange rit richting Horst (NB) voor de ontmoeting met Hovoc betraden de mannen van Kalinko de sporthal en begonnen direct met de voorbereiding op de wedstrijd.
De sfeer oogde goed, dus: tijd om te beginnen.
Coach Gerard stuurde zijn team het veld in met de volgende opstelling:
Marijn als spelverdeler, Jeroen op dia, Mika en Dima als passer-lopers, Daron en Patrick op midden en Dennis als libero.
Set 1
Vanaf het eerste fluitsignaal toonde de thuisploeg haar intenties en maakte het direct lastig voor de bezoekers uit Scheveningen. Kalinko maakte veel fouten en kon weinig druk uitoefenen op Hovoc. Al snel liep Kalinko tegen een achterstand van 8-4 aan, reden genoeg voor coach Gerard om zijn eerste time-out te nemen, maar zonder het gewenste effect.
Daarna bracht Gerard Durk in voor Marijn op de spelverdelerspositie. De thuisploeg hield het gat op vijf punten (15-10). Kalinko herstelde zich echter knap en kroop langzaam terug. Bij 15-13 werd Hovoc gedwongen tot een time-out. De achterstand bleef twee punten tot Kalinko langszij kwam bij 19-19.
Zoals vaker dit seizoen wist Kalinko op de grote punten toe te slaan: Hovoc werd onder druk gezet en maakte fouten. Kalinko nam voor het eerst de leiding in de set en won deze knap met 21-25.
Set 2
Kalinko begon sterk en pakte direct een voorsprong van drie punten. De thuisploeg gaf zich echter niet gewonnen en zette met hoge servicedruk Kalinko onder druk, waardoor weglopen niet lukte. Hovoc kwam voor het eerst langszij bij 11-11.
Kalinko bleef strijden en stond lange tijd één à twee punten voor. Beide teams pakten hun side-out, tot Hovoc terugkwam bij 19-19. Dit keer zette de thuisploeg de toon op de beslissende momenten. Ze namen de voorsprong en bouwden die uit tot twee punten verschil. Kalinko kon het verschil niet meer maken en maakte te veel fouten, vooral aan het net. Hovoc pakte de set met 25-23.
Set 3
Met de afwezigheid van Alwin, een niet volledig fitte Mika en een moeizaam spelende Dima, moest coach Gerard ingrijpen. De jonge Emir kwam aan het net in voor Dima om meer druk te zetten. Op de achterlijn werd Emir weer gewisseld voor Dima vanwege zijn passing en verdediging.
Hoewel Emir weinig fouten maakte, kon hij ook niet het verschil maken. De set verliep vergelijkbaar met set 1: Kalinko keek vrijwel de hele set tegen een achterstand van vier punten aan. Dit keer slaagden de Scheveningers er niet in om het tij te keren op de grote punten. De set ging naar Hovoc met 25-20.

Set 4
Na een kort gesprek met Dima besloot coach Gerard hem weer volledig in zijn rol te brengen. Daan kwam in het veld voor Patrick, in de hoop het spel te kantelen.
Die keuze pakte uitstekend uit. Kalinko herstelde zich vanaf het begin van de set en zette veel meer servicedruk, blokkeerde beter en scoorde makkelijker. Mika speelde, ondanks zijn blessure, de hele wedstrijd en deed er alles aan om het team bij elkaar te houden. Het team was als herboren.
De thuisploeg liep al snel tegen een grote achterstand aan, die opliep tot acht punten. Kalinko rook bloed en gaf niets meer weg. Jeroen en Daron maakten het Hovoc bijzonder lastig en collectief zorgden de Scheveningers voor een ware afstraffing. De set werd overtuigend gewonnen met 15-25.
Met deze knappe comeback dwong Kalinko voor het eerst dit seizoen een beslissende vijfde set af.
Set 5
Kalinko was op tijd hersteld en vastberaden om alles te geven om de overwinning mee naar huis te nemen. De thuisploeg had de vierde set echter snel van zich afgeschud en zette opnieuw sterke prestaties neer.
Kalinko pakte de eerste break en liep uit naar 1-3, maar Hovoc kwam terug tot 5-5. Bij 6-8 werd er van kant gewisseld in het voordeel van Kalinko. Hovoc draaide het om en nam een 11-9 voorsprong.
Kalinko toonde veerkracht, kwam terug en pakte de voorsprong bij 13-14: het eerste matchpoint. Bij 14-14 moest het opnieuw. Na een sterke side-out volgde het tweede matchpoint. Daron, later terecht uitgeroepen tot Man of the Match, kwam aan service. Een lastige floatserve werd niet goed verwerkt door de buitenaanvaller van Hovoc en belandde in het net.
Eindstand: 14-16. De zwaarste overwinning van dit seizoen was een feit.
Je kunt niet verwachten dat het altijd makkelijk gaat. Soms moet het ook op een pijnlijke manier. Misschien niet de beste wedstrijd van dit seizoen. Mogelijk zelfs de minste, maar Kalinko blijft ongeslagen in de competitie.
Volgende week zaterdag hoeven we niet te reizen: dan spelen we thuis tegen Punch in Houtrust om 16:00 uur.
Ben jij erbij? ❤️🖤💙
Foto’s en Verslag: Nidal Al Qaq
#wijzijnkalinko #MatchDay #TeamSpirt #kalinkoheren1 #Victory
